Διακρίσεις μελών του Σ.Δ.Ι. σε τοπικούς αγώνες δρόμου

DROMEIS 1 9 17

• Σε αγώνες δρόμου που διεξήχθησαν το διάστημα 20 - 27 Αυγούστου συμμετείχαν και διακρίθηκαν μέλη του Συλλόγου Δρομέων Ιωαννίνων.
Συγκεκριμένα, στον 4ο Νεμέτσικα Trail Run που διεξήχθη στην Κάτω Μερόπη Πωγωνίου, sτον αγώνα των 20 χλμ. ο Τάσος Τομαράς κατέλαβε τη 2η θέση στη Γενική Κατηγορία.
Ο Νίκος Χαρίσης ήρθε 1ος στην ηλικιακή κατηγορία 50+, ενώ  ο Γεώργιος Κωστής κατέλαβε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-49. Στις γυναίκες η Λαμπρινή Ντούτση κατέλαβε τη 2η θέση και η Μαίρη Σκανδάλη την 3η θέση στη Γενική Κατηγορία Γυναικών, ενώ η Αριστέα Κορδά κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39.
Στον αγώνα των 6 χλμ. ο Ηλίας Νάτσιας κατέλαβε την 3η θέση στη Γενική Κατηγορία. Τέλος, στον «Δρόμο του Ταχυδρόμου», στη διαδρομή των 44,5 χλμ. η Γεωργία Σιώζου τερμάτισε στην 3η θέση στη Γενική Κατάταξη και στην 1η θέση στη Γενική Κατηγορία Γυναικών.
Στον Ημιμαραθώνιο των 25,3 χλμ. ο Ηλίας Νάτσιας τερμάτισε 1ος, ο Τάσος Τομαράς κατέλαβε την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39, ο Βαγγέλης Τσίμαρης κατέλαβε την 3η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 40-49 ενώ ο Νίκος Χαρίσης την 1η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 50+.
Στις γυναίκες η Αριστέα Κορδά κατέλαβε τη 2η θέση στην ηλικιακή κατηγορία 30-39.