Κ17: Λάρισα - ΠΑΣ 2-1

K17 LARISA PAS 17 9 17

Την ευκαιρία να είναι μόνη πρώτη στην κορυφή έχασε η Κ17 του ΠΑΣ Γιάννινα, η οποία αν και προηγήθηκε 0-1 μέσα στη Λάρισα, κατάφερε τελικά στο δεύτερο ημίχρονο να χάσει με 2-1 χάνοντας έτσι και την μεγάλη ευκαιρία να είναι στην κορυφή.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα είχε την υπεροχή και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 5’ όταν ο Εμβραίζογλου εκτέλεσε κόρνερ και ο Γώγος με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0-1.
Στη συνέχεια ο ΠΑΣ απείλησε κυρίως με στημένες φάσεις την εστία της Λάρισας και θα μπορούσε σε κάποιες περιπτώσεις να διπλασιάσει τα τέρματα του, αυτό όμως δεν μπόρεσε να το κάνει και έτσι στο ημίχρονο πήγε στα αποδυτήρια μπροστά στο σκορ με 0-1.
Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ Γιάννινα έμεινε στα αποδυτήρια με τη Λάρισα να είναι αυτή που να κυριαρχεί στον αγωνιστικό χώρο, είχε δοκάρι στο 59' με τον Καμπέρη και ισοφάρισε σε 1-1 στο 65' με τον Φουρκιώτη, ενώ έκανε και την ολική ανατροπή στο 70' με τον Πινάκα να κάνει το 2-1.
Λάρισα: Κολοβός, Τέλλιος, Μαλάκος, Φουρκιώτης Χ., Παπακωνσταντίνου, Πετάνι, Δημόπουλος (73′ Κόφφας), Καμπέρης, Φουρκιώτης Μ. (85′ Σταύρος), Πινακάς (88′ Κοντογιώργος), Μιλτιάδης (59′ Τσουμάνης Μ.).
ΠΑΣ Γιάννινα: Βακαλόπουλος, Μέγας, Ζωγάκης, Πανάρετος, Γώγος, Γροσδάνης (51’ Ντάνας), Παππάς, Εμβραίζογλου (73’ Παππάς), Τάφα (70’ Δήμου), Σακκάς (62’ Καλογήρου), Μακρής (57’ Πόγιας).