Γ' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

SYRRAKO RAFTANAIOI 1 10 17

Συρράκο - Ραφταναίοι 2-0

• Πρεμιέρα είχαμε για την Γ’ ερασιτεχνική κατηγορία και τον Β όμιλο, με την ομάδα του Συρράκου να υποδέχεται τους Ραφταναίους και να επικρατεί με 2-0.
Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να έχουν ρυθμό, να κυκλοφορούν την μπάλα, έλειπαν όμως οι κλασικές ευκαιρίες. Πρωτη καλή στιγμή στο ματς, το σουτ του Γεωργίου από τα πλάγια, με την μπάλα να περνά αουτ πάνω από την εστία του Πατούνα. Με σουτ απείλησε για πρώτη φορά και η ομάδα των φιλοξενούμενων, με τον Σόγια από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε όμως την μπάλα ο Γέροντας. Η μεγαλύτερη στιγμή του πρώτου μέρους ήρθε στο 44΄ με τον Ντόντη , ο οποίος μπήκε στην μεγάλη περιοχή και με δυνατό σουτ στόχευσε το κάθετο δοκάρι του Πατούνα, παραμένοντας το 0-0, το οποίο ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι, φάνηκαν πιο συγκεντρωμένοι, και ήταν εκείνοι που κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ, έπειτα από στημένη φάση, όταν ο Ντόντης εκτέλεσε το φάουλ από καλό σημείο και ο Βαγγελής με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Το 2-0 διαμόρφωσε ο Μπότης στο 85΄με κοντινό σουτ. Οι Ραφταναίοι έχασαν στις καθυστερήσεις μεγάλη ευκαιρία να μειώσουν, με το σουτ του Μπάρδα να αποκρούει ο Γέροντας με το πόδι.
Διαιτησία: Μπουμπουγιάννης (Κολιός – Μαγγιώρος)
Συρράκο (Θοδωρής Λαϊνάς): Γέροντας, Γεωργίου, Γκόγκας (80΄ Κάκκαβος), Γκόγκας Σπ. (46΄ Μποτης), Μπούτικος, Βαγγελής, Μητρογιάννης Χ., Μητρογιάννης Λ., Αυδίκος, Ντόντης, Κομπούλης.
Ραφταναίοι (Δημήτρης Νίκου): Πατούνας, Σβαρδαγκάλος, Λεβέντης, Μάγκος, Τσιώλης, Σόγιας, Γκουτείδης Ι. (73΄Ντάγκας), Παππαγιαννίδης (81΄ Μπάρδας), Κιόσης (46΄ Μάτσης), Κώστας Χρ., Κώστας.