Ανατολή – Αγροτικός το παιχνίδι της αγωνιστικής

on .

NHSI

• Το ντέρμπι κορυφής του Α.Ο. Ανατολής με τον Αγροτικό Αστέρα Άνω Καλαμά, δεσπόζει στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα.

Οι γηπεδούχοι έχουν πάρει μια απόσταση ασφαλείας και σε περίπτωση θετικού αποτελέσματος «σφραγίζει» την κατάκτηση του πρωταθλήματος. Ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις διεξάγονται και στην Β΄ κατηγορία, ενώ πέφτει η αυλαία στον πρώτο όμιλο της Γ΄ κατηγορίας.
Το πρόγραμμα των αγώνων και οι διαιτητές:
Σήμερα Σάββατο 13 Απριλίου 15:00
Χουλιαράδες-Μέτσοβο: Χατζηπαναγιώτου (Καρβούνης-Γεωργίου)
17:00
Κόνιτσα-Ζωοδόχος: Μπούμπας (Μωυσιάδης-Σπυρογιώτης)
Κατσικά-Πέραμα: Τζόβας (Γεωργίου Χ.-Κυριαζή)_
Αύριο Κυριακή 14 Απριλίου 16:00
Μικρασιάτες-Πράμαντα: Κολιός (Τασιούλα-Νίκου Στύλου)
Κουτσελιό-Νησί: Σταματελόπουλος (Διαμάντης-Γκέλης)
Καστρίτσα-Ελεούσα: Παπαδόπουλος Ν. (Μαρούλης-Ματακούλης)
Ανατολή-Αγροτικός: Μπούμπας (Πάνος Σ.-Ντόντης)
Β' κατηγορία
Α' όμιλος
Σήμερα Σάββατο 13 Απριλίου 17:00
Αμφιθέα-Πρωτόπαππα: Πάνος Ι. (Διαμάντης-Τασιούλας)
Βουνοπλαγιά-Κεφαλόβρυσο: Ντάρας (Μαγγιώρος-Ζαχάκης)
Πανζαγορισιακός-Περίβλεπτος: Κολιός (Τσίτος-Σηπάκη)
Ανάργυροι-Αμπελόκηποι: Παπαδόπουλος Ν. (Πολίτης-Παπιγκιώτης)
ΑΠΟΕΛ-Ροδοτόπι: Σίσκας (Κίτσος-Μούτσιος)
Κληματιά-Λαψίστα: Χριστοφορίδης (Κατσουλίδου-Γατσόμαλος)
Σταυράκι-Κρύα: Μάντζιος (Τσάντας-Γκέλης)
Αγία Μαρίνα-Πωγωνάτος: Σταατελόπουλος (Σιαμέτης-Μπαδήμας)
Β' όμιλος
Αύριο Κυριακή 14 Απριλίου 12:00
Πλατανιά-Κάστρο: Μπλέτσιας (Κάτσιος-Ηλία)
16:00
Δροσοχώρι-Αετορράχη: Μαγγιώργος (Γεωργίου Χ.-Μπαντής)
ΠΑΣ Πηγών Λούρου-Χαροκόπι: Σπυρογιώτης (Γατσόμαλος-Λιάρος)
Λογγάδες-Ραφταναίοι: Μπαδήμας (Κοσίνας-Πολίτης)
Ανήλιο-Ελληνικό: Χατζηπαναγιώτου (Κάσσος-Παύλου)
Ασβεστοχώρι-Κοσμηρά: Μωυσιάδης (Σιόντης-Χαρίσης)
Ολυμπιακός Βιτανικού-Κόντσικα: Τασιούλας (Αρβανίτης-Αλεξίου)
Δαφνούλα-Κραψήτες Καππαδόκες: Σιαμέτης (Γιώτης-Παπαιωάννου)
Γ' κατηγορία
Α΄ όμιλος
Σήμερα Σάββατο 13 Απριλίου 17:00
Πετσάλι-Δαβάκης: Βασδέκης (Μαρούλης-Μπλέτσας)
17:15
Νεοχωρόπουλο-Ατρόμητος: Αγόρας (Ναστούλης-Τασιούλα)
Κυριακή 14 Απριλίου 13:00
Απείθαρχος-Πεντέλη: Αρβανίτης (Αλεξίου-Μούτσιος)
Ζίτσα-Καμποχώρια: Κυριαζή (Τσίτος-Σηπάκη)
17:00
ΠΑΟ Κόνιτσας-Ρίζα: Χριστοφορίδης (Κώτσης-Καρβούνης)
19:30
Μάρμαρα-Ε.Α.Σ.Μαχητής Ιωαννίνων: Χαρίσης (Πέτρου-Σίσκας)

ΙΟΝΙΑ ΟΔΟΣ