Μια νίκη και μια ισοπαλία ο απολογισμός των αναμετρήσεων με τον Άρη Θεσσαλονίκης

K17

Φιλικά παιχνίδια με τον Άρη έδωσαν τα τμήματα υποδομής Κ17 και Κ 15 του ΠΑΣ Γιάννινα με την Κ 17 να επικρατεί 3-2, ενώ η Κ 15 αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1.
Κ 17: ΠΑΣ-Άρης 3-2
Πολύ καλό παιχνίδι έγινε ανάμεσα στην Κ 17 του ΠΑΣ και του Άρη με την γιαννιώτικη ομάδα να παίρνει τη νίκη με 3-2.
Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα έχασε πολλές ευκαιρίες στο παιχνίδι και βρέθηκε από το 2-0 στο 2-2, όμως κατάφερε να πάρει τη νίκη.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν καλύτερος και απείλησε την εστία του Μιγλίτζη αρκετές φορές χωρίς όμως να καταφέρει να σκοράρει.
Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΣ συνέχισε με τον ίδιο ρυθμό και στο 50’ ο Λέκκας έκανε το σουτ με τον  Μιγλιτζή να αποκρούει τη μπάλα.
Ο ΠΑΣ άνοιξε το σκορ στο 56’ με σουτ του Παππά. Στο 63’ ο Μιλάι έκανε το 2-0.
Ο Άρης μείωσε στο 70’ σε 2-1 με τον Καραμάνη και ισοφάρισε σε 2-2 στο 75’ με τον Ιωακειμίδη.
Η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα όμως δεν είχε πει την τελευταία της λέξη και στο 80’ ο Δήμου έδωσε και πάλι το προβάδισμα και τη νίκη στον ΠΑΣ.
Διαιτησία: Αγόρας (Μαγγιώρος-Παπαϊωάννου).
ΠΑΣ Γιάννινα: Δούκας, Ντάνας, Πόγιας, Μέγας, Ντόντης, Νάτσιας, Κλεισούρας, Εμβραΐζογλου, Δήμος, Τάφας, Σακκάς.
Αγωνίστηκαν και οι Κασίμης, Κουκουλάρης, Ιωαννίδης, Γκεσούλης, Ζωγάκης, Λέκκας, Παππάς, Λώλης, Μιλάι.
Άρης: Μιγλέτζης, Κατσουλίδης, Μέρο, Τσαπικούνης, Δήμου, Πάντος, Σιούτα, Σάιμπερτ, Δημούδης, Γραμμένος, Ζησόπουλος.
Αγωνίστηκαν και οι Πέλκας, Τσουμπάρης, Αλξανδρίδης, Καραμάνης, Βουτσίκης, Λυρτζής, Παπανίκος, Κουτρούλιας, Ιωακειμίδης, Μίμης.
K15
Κ 15: ΠΑΣ-Άρης 1-1
Φιλικό παιχνίδι έδωσε η Κ 15 του ΠΑΣ Γιάννινα με αντίπαλο την αντίστοιχη ομάδα του Άρη με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1.
Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ένα ισορροπημένο παιχνίδι χωρίς να υπάρχει κάποια σπουδαία ευκαιρία από τις δύο ομάδες.
Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν καλύτερο, είχε ρυθμό με τον Άρη  να απειλεί στο 50’ με τον Σαλιάρη να κάνει το σουτ και την μπάλα να φεύγει άουτ. Στο 65’ ο Βάτα μπήκε μέσα στη μεγάλη περιοχή έκανε το σουτ με την μπάλα να φεύγει άουτ. Την ίδια τύχη είχε στο 69’ το σουτ του Πετρίδη.
Στο 77’ ο Πετρίδης με πλασέ έκανε το 0-1, ενώ ο ΠΑΣ ισοφάρισε στο 87’ με σουτ του Κυρτζόγλου έξω από τη μεγάλη περιοχή που «κρέμασε» τον τερματοφύλακα του Άρη Απαλάκη.
Διαιτησία: Μαγγιώρος (Αγόρας-Παπαϊωάννου).
ΠΑΣ Γιάννινα: Ψεύτης, Μάκης, Περβανάς, Ντούκας, Τσιούτσιος, Παππάς, Τασιούλας, Μπούμπας, Δημητρέλος, Κύρκος, Καφενζής.
Αγωνίστηκαν και οι: Φερεντίνος, Ντίνος, Σταύρου, Λαδιάς, Ζιάβρος, Παπαστράτος, Κυρτζόγλου, Ζώνιος, Ζώγιας.
Άρης: Σταμπουλίδης, Γκαγκάνας, Τσαπακίδης, Φώτης, Παναγιωτίδης, Σαλιάρης, Βολανάκης, Δασκαλάκης Ίννος, Σαλπιγγίδης, Τσέζμα.
Αγωνίστηκαν και οι Χατζηκωνσταντίνου, Ιορδανίδης, Απαλάκης, Σολουλάρι, Ίννος, Παναγιωτίδης, Βάτα, Μόλιος, Κοτούλας, Τουφεκτσίδης, Ντότζι, Πετρίδης.