Β' ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ

botanikos

Βοτανικός-ΠΑΣ Πηγών Λούρου 3-2

• Συγκλονιστικό παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Λιμνοπούλας όπου ο Ολυμπιακός Βοτανικού πήρε στις καθυστερήσεις του αγώνα τη νίκη με 3-2 από τον ΠΑΣ Πηγών Λούρου και είναι στις θέσεις που οδηγούν στα μπαράζ ανόδου στην Α’ κατηγορία.
Η αναμέτρηση είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ αφού ο Ολυμπιακός Βοτανικού ήταν αυτό που άνοιξε πρώτος το σκορ στο 19’ όταν ο Βαγγελής με πάσα βρήκε τον Ρομποτή και αυτός με σουτ έκανε το 1-0.
Πριν τη λήξη του ημιχρόνου οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο 39’ να φέρουν το ματς στα ίσα με σουτ του Σκλιβανίτη.
Ο ΠΑΣ Πηγών Λούρου έκανε την ολική ανατροπή στο σκορ στο 61’ και πάλι με τον Σκλιβανίτη που με σουτ έκανε το 1-2.
Άμεση όμως ήταν η απάντηση του Βοτανικού και στο αμέσως επόμενο λεπτό (62’) ισοφάρισε σε 2-2 με τον Κατζιώτη.
Τη νίκη στους γηπεδούχους έδωσε στο 93’ ο Καραπαππάς που με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-2.
Διαιτησία: Μάντζιος (Νέος-Αντωνίου).
Ολυμπιακός Βοτανικού: Πότσης, Ντρης, Αναστασόπουλος (Μπαρέκος 63΄), Παππάς, Χαμπίπης, Τσολάκος, Λαλάι, Διαμάντης, Κατζιώτης, Ρομποτής, Βαγγελής (73΄Καραπαπάς)
ΠΑΣ Πηγών Λούρου:  Κοσίνας, Παπανικολάου, Ανδρούτσος (82΄ Βάσιος), Καραμπίνας, Μπονόβας, Δόσης Β. (88΄ Σμπόνιας), Ζάβαλης (73΄ Χαΐδος), Δόσης Α., Παπαϊωάννου, Νικόπουλος, Σκλιβανίτης.