Μετάλλια και διακρίσεις για την Αθλητική Ακαδημία Ιωανίνων

KSIFASKIA

• Καταπληκτική εμφάνιση έκαναν οι νεαροί αθλητές του τμήματος ξιφασκίας της Αθλητικής Ακαδημίας Ιωαννίνων στους πρόσφατους αγώνες Σπάθης που έγιναν στην Αθήνα.
Πιο αναλυτικά, στην κατηγορία 8-10 ετών η Αγάπη - Όλγα Σιούλα κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο αήττητη.
Στην κατηγορία 11-13 ετών στα αγόρια, παρόλο που ήταν οι μικρότεροι της κατηγορίας, πάλεψαν και κατάκτησαν την 13η θέση ο Κωνσταντίνος Ροκάς, την 30η ο Μάξιμος Μπέλος, την 36η ο Βαγγέλης Παναγιωτόπουλος και την 39η ο Φώτης Αθανασίου.
Στα κορίτσια της ίδιας κατηγορίας η Αντωνία Παππά κατέλαβε την 24η και η Ελένη Κάτσινου την 30η θέση.
Την δεύτερη μέρα στα αγόρια οι Γρηγόρης Κωστούλας και Θοδωρής Στραγάλης κατέλαβαν στην 3η θέση και τα χάλκινο μετάλλιο, ο Σπύρος Ντάκης την 13η και ο Φίλιππος Παππάς την 22η θέση.
Στα κορίτσια πολύ καλές θέσεις πήραν η Ελένη Αθανασίου και η Βιβή Νούσια που κατέκτησαν την 10η και 11η θέση αντίστοιχα.