Άνετη νίκη για την γυναικεία ομάδα του ΠΑΣ Γιάννινα, 62-31 τον Πανσερραϊκό

PAS WBC

• Στα επιτυχή αποτελέσματα επέστρεψαν τα κορίτσια του Γ. Σιαμέτη νικώντας τον Πανσερραϊκό με 62-31.
Ήδη από το πρώτο δεκάλεπτο η διαφορά έφτασε τους 15 πόντους με όπλο την εξαιρετική άμυνα και τις σωστές επιθετικές επιλογές. Στο ίδιο μοτίβο συνεχίστηκε και το δεύτερο δεκάλεπτο με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν στο ημίχρονο έχοντας μια διαφορά των 25 πόντων και τις φιλοξενούμενες να έχουν σκοράρει μόλις 13!
Στο δεύτερο ημίχρονο, ο κόουτς Σιαμέτης χρησιμοποίησε και ορισμένες νεαρές παίχτριες χωρίς ωστόσο η ομάδα να χάσει την συγκέντρωση της και να ολοκληρώσουν τον αγώνα με το εντυπωσιακό double score 62-31.
Τα δεκάλεπτα: 21-6, 38-13, 49-22, 62-31.
Διαιτητές: Χατζηκώστας, Λυγούρας
ΠΑΣ Γιάννινα (Σιαμέτης): Ντόκου 6(2), Χήτα, Σαρηγιαννίδου 15, Μεντεσίδου 8, Πάφη 8, Χρηστάκη 4, Διαμαντοπούλου 12, Βρασταμηνού, Ντάλα 9(1), Μπουκουβάλα
Πανσερραϊκός: Χωλοπούλου 5, Χύσα 2, Τσάντα 1, Δαμιανάκου 1, Γκατέκη, Γκέγκα 2, Πιτσιάβα 10(2), Γκανάτσιου 4, Μίχου 2, Θανοπούλου 4.