ΠΑΟΚ-ΓΙΑΝΝΕΝΑ WFC 6-0

GIANNENA WFC

• Στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής τα κορίτσια της γιαννιώτικης ομάδας γνώρισαν την ήττα από τον πανίσχυρο και πρωτοπόρο ΠΑΟΚ με 6-0, ο οποίος παραμένει αήττητος στο Πρωτάθλημα της Α΄ Εθνικής γυναικών, έχοντας το απόλυτο νικών, ενώ τα Γιάννενα  WFC  παραμένουν στην τελευταία θέση, με μόλις 4 βαθμούς.
Στο 20' με ωραίο σουτ η Κακαμπούκη άνοιξε το σκορ, ενώ δύο λεπτά αργότερα με κεφαλιά από σέντρα της Βαρδαλή, πέτυχε  το 2-0.
Στο 38' η Κακαμπούκη πετυχαίνοντας χατ τρικ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη, πολύ νωρίς  η Μπετανκούρ πέτυχε το 4-0, ενώ στο 67' η  ίδια παίκτρια από σκόρερ έγινε δημιουργός,  αφού με σέντρα βρήκε την Δημητρίου η οποία έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 5-0.
Στο 86' η Μπετανκούρ πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της γκολ, διαμορφώνοντας παράλληλα και το τελικό 6-0.
Διαιτησία: Μυλοπούλου (Δεδονάκη-Καραβασσαΐδη) Καβάλας.
ΠΑΟΚ (Φιλίππου): Χατζηχαριστού, Σμίλκοβιτς (55' Ακριβάκη), Χατζηγιαννίδου, Γκάτσου, Καραπέτσα, Στράντζαλη (45' Δημητρίου), Βαρδαλή, Κακαμπούκη, Δοϊρανλή (65' Μήτκου), Ζώτου (45' Μπετανκούρ), Πούλιου.
Γιάννενα WFC (Γιώργος Σπυριδωνίδης): Συμεωνίδη, Γιωτίτσα, Νικοπούλου, Νικολαΐδου, Αρσένη, Τσιούρη, Κούκα, Καραγιαννίδου, Νικολάου, Σώτηρα, Ράπτη.