Μετάλλια και διακρίσεις για τον Α.Σ.Jeonsa Ελεούσας

TAEKWODO ELEOUSA

• Τη συμμετοχή του στο 2ο Πανελλήνιο κύπελλο «ΚΩΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΘΩΜΑΙΔΗΣ» που έγινε στη Χαλκίδα ολοκλήρωσε ο Α.Σ. Taekwondo Jeonsa Ελεούσας Ιωαννίνων. Με 4 αθλητές πέτυχε τη συμμετοχή του σε 4 τελικούς, 2 χρυσά και 2 ασημένια μετάλλια σε 11 αγώνες με 9 νίκες. Το χρυσό μετάλλιο πήρε ο Ευάγγελος Πάντος, ο οποίος επιβλήθηκε κατά κράτος ανοίγοντας την ημέρα στο τερέν και κλείνοντας κυριολεκτικά τη διοργάνωση με 3 καταπληκτικούς αγώνες. 1η θέση και χρυσό μετάλλιο και για την Ευγενία Παραπαγκίδη που δεν άφησε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησε η Σοφία Τριάντη, ηττήθηκε στον τελικό σε λεπτομέρειες αφού έχασε και τους 2 γύρους στον πόντο μετά απο αποχή 2 ετών από την αγωνιστική δράση. Επίσης, ασημένιο μετάλλιο πήρε ο Κωνσταντίνος Βασιλάκης σε 3 αγώνες με 2 νίκες υπεροχής, παρά τον τραυματισμό του από τον πρώτο γύρο του πρώτου αγώνα, έσφιξε τα δόντια και έφτασε στον τελικό όπου και ηττήθηκε στην πρώτη του συμμετοχή στους εφήβους.