Ήττα (82-69) παρά τη βελτίωση στη Βέροια για τον ΑΓΣΙ

AGSII BASKET

• Την 6η ήττα του σε ισάριθμα παιχνίδια που έχει δώσει στο πρωτάθλημα γνώρισε ο ΑΓΣ Ιωαννίνων, καθώς ηττήθηκε με 82-69 από τον Φίλιππο στη Βέροια.

Ο ΑΓΣΙ έδειξε βελτιωμένος στη Βέροια σε σχέση με τα προηγούμενα παιχνίδια αλλά δεν κατάφερε τελικά να αποφύγει την ήττα. Πολύ κοντά ήταν στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο οι Γιαννιώτες που ολοκληρώθηκε με 24-19, ενώ με τη λήξη του ημιχρόνου το σκορ ήταν στο 41-33, με τον ΑΓΣΙ να παραμένει στη διεκδίκηση του αγώνα. Το τρίτο δεκάλεπτο υπήρξε καθοριστικό για την έκβαση του αγώνα, μιας το επιμέρους σκορ ήταν 25-13 υπέρ του Φιλίππου και με τη λήξη του δεκαλέπτου η διαφορά ήταν στο +18 για τον Φίλιππο  (64-46). Στο τελευταίο δεκάλεπτο πήραν χρόνο συμμετοχής οι μικροί και των δυο ομάδων με το 82-69 να είναι το τελικό σκορ. Τη Δόξα Λευκάδας υποδέχεται το Σάββατο ο ΑΓΣΙ.

Τα δεκάλεπτα: 24-19, 41-33, 64-46, 82-69

Διαιτητές: Δολγύρας-Γιαννούλης-Μπουγλός Ι

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 2, Ιγγλέζος 2, Καραγιώργος 6, Νικάι 10(2), Δημαλής 6(1), Ελευθεριάδης 12, Ξενιτίδης 16(2), Κωνσταντινίδης 8, Γκάτζος, Μπένας 18(1), Πολυμένης, Αμανατίδης 2.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ασπρούδης): Στεφάνου 10(2), Κοντός, Κολότσιος 5(1), Τσατάλας 25(3), Ζαφειρούδης 19(2), Ντούτσης 3(1), Τριπολίδης 4, Τσόλης 3, Καραθανάσης..