Ηττήθηκε (2-0) από τον Μακεδονικό ο Θεσπρωτός

THESPROTOS

• Την πρώτη του ήττα στο πρωτάθλημα του βορείου ομίλου της Super League 2 γνώρισε ο Θεσπρωτός με σκορ 2-0 από τον Μακεδονικό στο γήπεδο της Νέας Ευκαρπίας. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης έφτασε στο τρίποντο καθώς ξέσπασε στο δεύτερο ημίχρονο και καθάρισε το ματς μέσα σε τρία λεπτά, πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της. Στο 60’ σε συρτή σέντρα που έγινε στη περιοχή, ο Μιλοσάβλιεβιτς με σουτ έκανε το 1-0. Τρία λεπτά μετά (63’) ο Μακεδονικός έφτασε σε δεύτερο γκολ, όταν από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Θεσπρωτού ο Σιμόνι που μόλις μπήκε στο ματς βγήκε τετ-α-τετ και πλάσαρε σωστά γράφοντας το 2-0.

Μακεδονικός (Αμανατίδης): Γουναρίδης, Μπρατσιάνη, Λισγάρας, Σαραγιώτης, Τσουκάνης, Λεωνιδόπουλος, Παναγιωτούδης, Μιλισάβλιεβιτς (68΄Τσιλιγγίρης), Σαραντίδης (60΄Σιμόνι), Γαρύφαλλος (80΄Ναντίρ), Ζαννάκης (68΄Σάντσεζ).

Θεσπρωτός (Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης, Γώγος, Ρίζος, Τρομπούκης, Μίγγος (50΄Μαρτίνες), Διγκόζης (61΄Λύγκας), Μπίκας (77΄Πανταζέλος), Δρίτσας (77΄Αδαμάκης), Κωνσταντίνου, Μπονίγια.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής:

Βόρειος όμιλος: Πανσερραϊκός – Ηρακλής 0-2 (25′, 53′ Γιουμπιτάνα), ΑΕΛ – Νίκη Βόλου 1-0 (37′ Όγκμποε) ,Απόλλων Πόντου – ΠΑΟΚ Β’ 1-2 (86′ Καλογέρης – 37′, 55′ Μπράντονιτς), Βέροια – Απόλλων Λάρισας 1-2 (56′ Ιωάννου – 16′ Λίταινας, 83′ Ζαχαράκης),  Μακεδονικός – Θεσπρωτός 2-0 (60′ Μιλισάβλιεβιτς, 63′ Σιμόνι). Σήμερα, 3 μ.μ Αναγέννηση Καρδίτσας – Ηρακλής Λάρισας, Παναθηναϊκός Β’ – Αλμωπός Αριδαίας. Ρεπό: Διαγόρας Ρόδου.

Νότιος όμιλος: Καλαμάτα – Παναχαϊκή 0-0, Αιγάλεω – ΑΕΚ Β’ 1-1 (59′ Μπαστιάνος – 42′ Κοσίδης), Ηλιούπολη – Ηρόδοτος 3-0 (39′ Βασιλείου, 46′ Μπαστακός, 58′ Πολίμος), Επισκοπή – Χανιά 0-2 (8′ Μάναλης, 90′ Μπανγκουρά). Σήμερα 3.15 μ.μ Καλλιθέα – Ιεράπετρα, ΠΑΟ Ρουφ – Κηφισιά (αναβλήθηκε), Απόλλων Σμύρνης – Ολυμπιακός Β’ (αναβλήθηκε). Ρεπό: Προοδευτική.