Εύκολη νίκη για τον ΠΑΣ επι του Φοίνικα Αλεξ/πολης

PAS VOLEI

• Σε μία εύκολη επικράτηση έφτασε ο ΠΑΣ Γιάννινα, επικρατώντας με σκορ 3-0 σετ του Φοίνικα Αλεξανδρούπολης και συνεχίζει να ελπίζει σε είσοδο στα play off, μιας και μείωσε την απόσταση από την ΕΑ Λάρισας στους δυο βαθμούς. Οι Λαρισαίες ηττήθηκαν το βράδυ της Κυριακής από τον Περσέα Θεσσαλονίκης και πλέον όλα είναι ανοιχτά για την 4η θέση που οδηγεί στα play off.

Καθοριστική θα είναι η αγωνιστική του ερχόμενου Σαββάτου, όπου ο ΠΑΣ Γιάννινα στις 6 μ.μ   θα είναι τυπικά φιλοξενούμενος του ΓΑΣ στο σπουδαίο τοπικό ντέρμπι. Την ίδια αγωνιστική η ΕΑ Λάρισας υποδέχεται την Νέα Γενεά.

Σχετικά με το ματς του Σαββάτου, μόνο στο πρώτο σετ ο Φοίνικας κατάφερε να είναι κάπως ανταγωνιστικός. Στα επόμενα δύο σετ η ομάδα της Μαρίας Μπράγια νίκησε εύκολα.

Τα σετ: 25 – 22, 25 – 16, 25 – 17

Νίκησε στις λεπτομέρειες ο ΓΑΣ

• Νίκη στο tie break πέτυχε ο Α.Σ Γιάννενα στην Αλεξανδρούπολης, κερδίζοντας τη Νίκη με 2-3 σετ. Ένα παιχνίδι ιδιαίτερα αμφίρροπο όπου οι Γιαννιώτισσες κέρδισαν στις λεπτομέρειες.

Τα σετ: 25 – 14, 18 – 25, 26 – 24, 21 – 25, 10 – 15