Β' Ερασιτεχνική Κατηγορία

B TOPIKO

• Με τρία γκολ που πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο οι Τίγρεις κατάφεραν να πάρουν τη νίκη από την Αμφιθέα με 3-0.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τις δύο ομάδες να έχουν κάποιες ευκαιρίες για να πετύχουν γκολ.

Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 46΄ με τον Τάτση και από εκεί και πέρα εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη στην άμυνα της Αμφιθέας σημειώνοντας άλλα δύο γκολ.

Το 2-0 έκανε στο 55΄ ο Μίχος ενώ λίγο πριν το τέλος του αγώνα ο Τάτσης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Διαιτησία: Παπαδημητρίου (Κολιοφούκας-Ζιάκας).

Τίγρεις: Τσόλαρος, Θεοδωρής, Γεωργούλας (85΄ Χατζής), Λύτρας, Παπούλιας, Δάλλας, Λάζος (46΄ Ζαβογιάννης), Γκούρας (75΄ Κύρκος), Μίχος (75΄ Καλλιανιώτης), Τάτσης, Τσόδουλος.

Αμφιθέα: Γκουγιάννος, Πιλιάφας (46΄ Σδούκος), Τσουμάγκας, Μπαρούτας (44΄ λ.τρ. Φάης), Καραγιάννης, Νάνος (46΄ Λαδιάς), Στεφανής, Διαμάντης (50΄ Χαντζάρας), Αλεξίου, Κολόκας, Σπύρου.