Ψυχρολουσία στο φινάλε, Κατσικά-Ζάκυνθος 2-3

G ETHNIKI

• Ένα δικό της παιχνίδι έχασε την Κυριακή η Θύελλα η οποία γκρέμισε το σαφές προβάδισμα από το πρώτο μέρος και η Ζάκυνθος στην επανάληψη με τρία γκολ πήρε τη νίκη σε ένα εφιαλτικό δεύτερο μέρος για την Κατσικά. Η Θύελλα προηγήθηκε στο 13’ με τον Παππά και διπλασίασε τα τέρματά της με τον Κωσταμένα στο 37’. Ωστόσο μέσα σε 25 λεπτά η Ζάκυνθος έφερε τούμπα στο ματς. Στο 65’ μείωσε με τον Νικολίτσα, ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μούστα στο 73’ και πέτυχε το νικητήριο γκολ με τον Στύλλα στο 90’. Θύελλα Κατσικάς (Νίκος Γκούρας): Παππάς, Πετρίδης, Μελιγγιώτης, Ντόντης, Βασιλάκης, Πότσης, Σκανδάλης (81’ Ρίζος), Εμβραΐζογλου (81’ Μπλέτσας Μ), Παππάς, Κωσταμένας (65’ Πολυχρόνης), Τουρμούσογλου (65’ Γούλας).